جمعه, 25 آبان 1397
عنوان : 185 هكتار گلخانه در گلستان احداث می شود
کد خبر : ۷۴۲۸
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ 

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱


   185 هکتار گلخانه در گلستان احداث می شود

مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی گلستان از تقاضا برای احداث 185 هکتار گلخانه برای تولید محصولات گلخانه ای بخش کشاورزی در این استان خبر داد و گفت: این مقدار گلخانه توسط 278 متقاضی احداث می شود.

مهدی لطفی زاده در حاشیه آغاز عملیات اجرایی احداث یک واحد گلخانه سبزی و صیفی جات در گنبد در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: تاکنون پرونده 52 نفر از متقاضیان برای احداث 73 هکتار گلخانه، به منظور دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده است.

وی بابیان اینکه دولت 80 درصد هزینه طرح های توجیهی احداث گلخانه را در قالب تسهیلات با کارمزد پایین پرداخت می کند، اضافه کرد: ارزش ریالی تسهیلات برای 52 پرونده ارسالی به بانک های عامل دو هزار و 520 میلیارد ریال است.

لطفی زاده تصریح کرد: با احداث گلخانه توسط متقاضیان، تحولی بزرگ در تولیدات گلخانه ای استان گلستان که هم اکنون تنها 12 هکتار گلخانه فعال دارد، ایجاد می شود.

به گزارش ایرنا، گسترش کشت گلخانه ای با توجه به شرایط اقلیمی، خشکسالی و بحران آب در کشور و استان گلستان می تواند زیربنایی برای گذر از کشاورزی سنتی به علمی و تامین امنیت غذایی باشد.

توجه به کشت های گلخانه ای با توجه به تولید خارج از فصل محصولات کشاورزی علاوه بر تامین امنیت غذایی، به ایجاد درآمد و اشتغال پایدار کمک می کند زیرا به گفته کارشناسان، راندمان تولید به روش گلخانه ای حداقل پنج برابر بیشتر از شیوه سنتی است و به همین نسبت و بعضا بیشتر، درآمد نصیب کشاورزان می کند.

غلامعلی نورا مدیر جهادکشاورزی گنبدکاووس نیز به ایرنا گفت: هم اکنون برای احداث 120 هکتار گلخانه با اشتغالزایی 1200 نفر در این شهرستان متقاضی وجود دارد که مراحل اداری و صدور مجوزهای اولیه بیشتر آن انجام شده است.

شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت واقع درشرق گلستان با افزون بر 160 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی از مراکز مهم تولیدات کشاورزی این استان و نیز کشور است.


تعداد بازدید : 154

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0