سه‌شنبه, 27 آذر 1397
رو عنوان : استاندار گلستان درجلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی؛
عنوان : توسعه پنبه یكی از برنامه های اصلی دولت در گلستان است
کد خبر : ۷۴۷۷
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

استاندار گلستان درجلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی؛

توسعه پنبه یکی از برنامه های اصلی دولت در گلستان است

استاندار گلستان با اشاره به اینکه یکی از برنامه های اصلی دولت در گلستان توسعه پنبه است، اظهار داشت: با احیای شورای پنبه بسیاری از مشکلات کشت این محصول در گلستان مرتفع خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی عصر امروز یکشنبه 18 شهریور در دومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور قره جه طیار نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، تصریح کرد: همه باید در حوزه توسعه استان دست به دست هم دهیم و شورای گفتگو یکی از اضلاع مهم در یاری رساندن به این بخش است.

وی با بیان اینکه یکی از پروژه های محوری استان در کارگروه اقتصاد مقاومتی توسعه پنبه است، افزود: با ایجاد صندوق حمایت از صنعت پنبه، این محصول جایگزین خوبی برای برنج خواهد بود.

استاندار گلستان با تاکید اینکه شبکه مراقبت برای پنبه پیش بینی شود، خاطرنشان کرد: کشت پنبه اشتغالزایی و حفظ خاک را به دنبال دارد و به طور متوسط با کشت هر هکتار پنبه 3 نفر به صورت مستقیم و 7 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار می‌شوند.

دکتر هاشمی اظهار کرد: در استان یک میلیارد و 200 میلیون متر مکعب آب زیرزمینی داریم که با این روند رو به رشد کشت شالی و استفاده از آب‌های زمینی برای آبیاری این مزارع، تا چند سال آینده به مشکل برخوردخواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود صنعت ساختمان را مشمول رونق تولید دانست و گفت: با تشکیل کمیسیون ویژه ساختمان در استان مشکلات این صنعت کاهش خواهد یافت. 
                                                                                                                                                        
 

استاندار گلستان با اشاره به اینکه دستگاههای اجرایی استان جهت جذب اعتبارات ملی تلاش کنند، افزود: نگاه ما به اعتبارات استانی یک مقوله و به اعتبارت ملی ویژه است.

دکتر هاشمی  تأکید کرد: باید علاوه بر ترسیم سیمای آب استان، مطالعات جدید و کاربردی در حوزه آب و منابع طبیعی استان انجام شود تا بتوان راه کارهای لازم برای برون رفت از مشکلات را ارائه داد.

وی با بیان اینکه باید رافع مشکلات سرمایه گذاری و تولید باشیم تا زمینه ایجاد اشتغال و افزایش آن در جامعه فراهم شود، افزود: موظف هستیم آگاهی بخشی لازم را به مردم و بخش خصوصی در زمینه قوانین ارائه دهیم تا آنان بتوانند با نگاهی آگاهانه در مسیر سرمایه گذاری و توسعه گام بردارند.

استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنان خود شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی را شورایی پراهمیت دانست و افزود: همه باید در حوزه توسعه استان دست به دست هم دهیم و شورای گفتگو یکی از اضلاع مهم در یاری رساندن به این بخش است.

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه  استان گلستان از گذشته به عنوان قطب کشاورزی، دامپروری و تا حدودی گردشگری مطرح بوده است، گفت: باید تلاش شود تا سرمایه گذاران را به این حوزره ها هدایت و موانع موجود در امر سرمایه گذاری را برطرف کنیم.

وی در پایان از کلیه دستگاههای اجرایی که در هفته دولت زحمات فراوانی کشیدند و همچنین نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تقدیر کرد.

لازم به ذکر است؛ شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، بررسی و شناسایی موانع تولید و قوانین دست و پاگیر بر سر راه ارتقا کیفیت و رشد تولید را برعهده دارد تا موانع قانونی را تسهیل نماید.

اعضای این شورا عبارتند از: استاندار، معاون اقتصادی استاندار، رییس سازمان برنامه و بودجه، مدیرکل امور اقتصاد و دارایی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان جهادکشاورزی، رییس یکی از بانکهای تخصصی، و با توجه به دستور جلسه، عالی ترین مقام اجرایی دستگاه مرتبط با موضوع ؛ دونفر از قوه قضاییه شامل مدیرکل دادگستری و دادستان مرکز استان؛ حداکثر 4 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ترجیحا عضو یکی از کمیسیون های تعریف شده در قانون، دبیر اتاق تعاون، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، رییس انجمن های صنفی و 8 نفر از نمایندگان بخش خصوصی.


تعداد بازدید : 89

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0