• تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ 
  • تعداد بازدید : 194
  • کد خبر : ۷۵۵۵
برگزاری كارگاه آموزشی قارچ توبر یا ترافل‌
<p dir="RTL" style="margin-bottom:10pt; margin-left:0cm; margin-right:0cm; margin-top:0cm; text-align:justify"><span style="font-size:11pt"><span style="direction:rtl"><span style="unicode-bidi:embed"><span style="line-height:115%"><span style="font-family:Calibri,sans-serif"><span lang="FA" style="font-size:15.0pt"><span style="font-family:&quot;B Nazanin&quot;">کارگاه آموزشی قارچ توبر یا ترافل امروز پنجشنبه۱۹ مهر ۹۷ با حضور دکتر مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان و مدیران &nbsp;در سالن قدس سازمان برگزار شد.</span></span></span></span></span></span></span></p>

برگزاری کارگاه آموزشی قارچ توبر یا ترافل‌

کارگاه آموزشی قارچ توبر یا ترافل امروز پنجشنبه۱۹ مهر ۹۷ با حضور دکتر مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان و مدیران  در سالن قدس سازمان برگزار شد.

دکتر مهاجر در این کارگاه آموزشی با بیان اینکه قارچ ترافل (دُنبَلان زیرزمینی) نوعی قارچ خوراکی گرانقیمت و کمیاب است گفت: این قارچ در گونه‌های مختلف به رنگ‌های قرمز تیره، خاکستری، سفید، بنفش و سیاه است. لذیذترین نوع آن دارای پوسته سیاه رنگ است.

وی افزود: قارچ ترافل با بیش از ۱۵ نوع پروتئین و ویتامین نقش مهمی درکاهش قند خون، درمان بیماری‌های چشمی، سرماخوردگی، پیشگیری از سرطان و بیماری‌های کبد دارد.

 

 دکتر مقیمیان محقق و استاد دانشگاه مشهد که در این کارگاه حضور داشت در خصوص کشت و  مزایای این قارچ توضیح داد و گفت: خاستگاه اصلی این قارچ کشور‌های افغانستان، هندوستان و ایران است.

وی اضافه کرد: این قارچ ، قارچ معمولی نیست و قارچ توبر یا دنبلان زیرزمینی در حقیقت با ارزش ترین قارچ جهان است بسیار مقوی است و بیش‌ تر در رستوران‌ها، صنایع غذایی، تهیه انواع سس‌ها و همچنین در داروسازی استفاده می شود.

 
     
امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.2.0.0