• تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ 
  • تعداد بازدید : 120
  • کد خبر : ۷۹۳۸
برگزاری نشست خبری دكتر مختار مهاجر رییس سازمان جهادكشاورزی استان گلستان با اصحاب رسانه
در آستانه ی فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ۸ بهمن ماه نشست خبری دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان و خبرنگاران نشریات محلی و منطقه ای و نمایندگان مطبوعات سراسری در محل دفتر رییس سازمان برگزار شد.

 

در آستانه ی فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر  و جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ۸ بهمن ماه نشست خبری دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان و خبرنگاران نشریات محلی و منطقه ای و نمایندگان مطبوعات سراسری در محل دفتر رییس سازمان برگزار شد.

مهندس حیدرعلی رستمانی مدیر روابط عمومی سازمان در ابتدای این مراسم ضمن خوش آمدگویی و قدردانی از اصحاب رسانه استان برای انعکاس اخبارو با اشاره به فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر گفت: ایام الله دهه ی مبارک فجر فرصت مناسبی است تا اهداف و آرمان های انقلاب برای مردم بازگو شود به همین منظور در چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برنامه های خوبی برای این ایام در نظر گرفتیم.

در ادامه دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان با اشاره به دستاوردهای چهل ساله ی انقلاب اسلامی در بخش کشاورزی گفت:

میزان تولیدات دامی ما در اوایل انقلاب  در مجموع ۱۲۵ هزار تن بود که هم اکنون به ۶۲۹ هزار تن رسیده است و ۵ برابر شده است.

وی افزود: در گوشت مرغ در حال حاضر مقام دوم کشور را داریم در حالی که در گذشته ۱۶ هزار تن تولید داشتیم که هم اکنون به ۲۱۵ هزار تن رسیده و حدودا ۱۳ برابر شده است.

دکتر مهاجر گفت: تولید تخم مرغ ما۶ هزار  تن بود امروز ۲۸ هزار تن تولید داریم و در تولید شیر خام ۹۰ هزار تن تولید داشتیم که در سال ۹۶ حدود ۳۵۶ هزار تن تولید شیر خام داریم که ۴ برابر شده است. و امروز بزرگترین صادرکننده ی لبنیات هستیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت : ۱۳۵ تن در کندوهای بومی تولید عسل داشتیم و درحال حاضر ۱۵۰۰ تن تولید داریم.

وی در ادامه  گفت : میزان کل  تولیدات بخش کشاورزی  استان  ۴میلیون و ۹۸۳ هزار تن است که این میزان در گذشته ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بوده  است که بیش از سه برابر شده است.

وی افزود: در تولید سویا، کلزا و خاویار مقام اول در کشور را به دست آورده ایم در تولید گوشت مرغ ، جو و آفتابگردان رتبه دوم در تولید پنبه و پیله ی ابریشم رتبه ی سوم را در کشور کسب کرده ایم.

دکتر مهاجر در پایان سخنانش گفت : در ایام الله دهه مبارک فجر و جشن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تعداد ۳۷۳ پروژه ی عمرانی و تولیدی اقتصادی سازمان با اعتباری بالغ بر 541 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

وی افزود: از این تعداد پروژه قابل بهره برداری ۱۲۱ پروژه عمرانی و ۲۵۲ پروژه تسهیلاتی است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: با بهره برداری ازین پروژه ها ۱۴۳۶۴ خانوار بهره مند و ۲۸۱۷ فرصت شغلی جدید به صورت مستقیم در استان فراهم می شود.


امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.2.0.0