• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ 
  • تعداد بازدید : 198
  • کد خبر : ۸۱۵۰
برگزاری چهاردهمین جشنواره ی ملی زیبایی اسب اصیل تركمن در كلاله
چهاردهمین جشنواره ی ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن ۱۱ اردیبهشت ماه با حضور جمعی از مدیران و مسوولان استانی و ملی محققین کارشناسان و مردم دوستدار اسب زیبای ترکمن در مراتع روستای صوفیان کلاله برگزار شد.

برگزاری چهاردهمین جشنواره ی ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن در کلاله

چهاردهمین جشنواره ی ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن ۱۱ اردیبهشت ماه با حضور جمعی از مدیران و مسوولان استانی و ملی محققین کارشناسان و  مردم دوستدار اسب زیبای ترکمن  در مراتع روستای صوفیان کلاله برگزار شد.

در این مراسم مهندس اورنگی معاون وزیر جهادکشاورزی و رییس سازمان امور اراضی کشور ، دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان ،دکتر عباسی رییس مرکز اصلاح نژاد دام کشور، مهندس کوسه غراوی نماینده مردم شهرستان های شرق استان در مجلس شورای اسلامی، مهندس حمیدی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان حضور داشتند.

دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در این مراسم گفت:  هدف از برگزاری این جشنواره  شناسایی و حفظ ذخایر ژنتیکی اسب اصیل ترکمن، ایجاد فرصت های شغلی با توجه به پتانسیل منطقه، افزایش درآمد پرورش دهندگان اسب اصیل و جلب حمایت سرمایه گذاران و دست اندرکاران و توسعه ی گردشگری و اکوتوریسم منطقه است.

  دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان در ادامه گفت:  این جشنواره  که یکی از بزرگترین رویداد های ملی اسب در ایران است  با هدف توسعه پرورش اسب اصیل ترکمن به یکی از مکان های خوب برای اجتماع اسبداران پیشرو و علاقمندان اسب در یک فضای بسیار زیبا تبدیل شده است.

 دکتر مهاجر تصریح کرد: در این اجتماع بزرگ علاقمندان اسب، اسبداران تجربیات خود را با یکدیگر مبادله کرده و سرمایه گذاران جدید به صنعت پرورش اسب ملحق می شوند.

وی افزود: توسعه پرورش اسب هم در مباحث فنی و علمی، هم در صدور مجوز و هم اعطای تسهیلات بانکی یکی از اولویت های مهم سازمان جهادکشاورزی استان بوده و استان به دنبال توسعه پرورش اسب است.

دکتر مهاجر خاطر نشان کرد: در جشنواره امسال ۱۹۱ سر اسب از ۱۰ استان کشور در این جشنواره شرکت می کنند. این اسب ها در سنین مختلف توسط سه داور بین المللی از کشور آلمان، روسیه و ترکمنستان مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اهمیت انتقال یافته های نوین به دامداران در مزرعه، ضمن بر شمردن اهمیت دانش در بهبود فضای کسب و کار  و افزایش تولیدات دامی افزود: مراسم روز مزرعه اسب در یکی از مزارع پرورش اسب در همان روز با حضور محققین، پژوهشگران و اسبداران پیشرو برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان عملیات اجرایی مرکز دائمی جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن نیز در ادامه این مراسم آغاز شد.

  

  

  

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.2.0.0