• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ 
  • تعداد بازدید : 179
  • کد خبر : ۸۱۵۵
اسناد تصرفات حل اختلاف اراضی كشاورزان و منابع طبیعی چند روستای مرزی شهرستان كلاله واگذار شد
در مراسمی با حضور مهندس اورنگی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان امور اراضی کشور، دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان، مهندس خسروی مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از مدیران و کارشناسان ملی، استانی و شهرستانی، اسناد اراضی اختلافی کشاورزان چند روستای مرزی و دورافتاده شهرستان کلاله و منابع طبیعی دیروز 11 اردیبهشت 98 به ایشان واگذار شد.

اسناد تصرفات حل اختلاف اراضی کشاورزان و منابع طبیعی چند روستای مرزی شهرستان کلاله واگذار شد

 

در مراسمی با حضور مهندس اورنگی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان امور اراضی کشور، دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان، مهندس خسروی مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از مدیران و کارشناسان ملی، استانی و شهرستانی،  اسناد اراضی اختلافی کشاورزان چند روستای مرزی و دورافتاده شهرستان کلاله و منابع طبیعی دیروز 11 اردیبهشت 98 به ایشان واگذار شد.

در این خصوص مهندس  حسن خسروی مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: به علت وسعت اراضی روستاهای محروم و مرزی و دورافتاده قره آغاچ، آقچی بزرگ، آقچی کوچک، گچی سو بالا، گچی سو پایین، چالجه، قویجق، قره ترنا و روشن دره از توابع شهرستان کلاله با دقت کم نقشه برداری شده که موجب شده زمین کشاورزی مردم این مناطق در نقشه اجرایی ماده 2 ملی شناخته شود و سالیان سال است که اختلاف کشاورزان روستاهای فوق و منابع طبیعی پا برجاست.

وی با بیان این مطالب در ادامه به نامه ی یغمور قلی زاده نماینده ی دوره ی سوم مردم مینودشت، کلاله گالیکش و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی مبنی بر وجود اختلاف منابع طبیعی با اراضی کشاورزان روستاهای فوق که سابقه ی سی ساله ی کشت دارند و همچنین دستور وزیر وقت در هامش نامه اشاره کرد.

خسروی افزود: نمایندگان ادوار گذشته مجلس از دهه ی 60 تا کنون در صدد حل این اختلاف بودند که با پیگیری های صورت گرفته با وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور اراضی کشور در تاریخ 19/8/94 مدیر کل ساماندهی و تعیین تکلیف اراضی سازمان امور اراضی کشور با حضور در روستای قره آغاچ ضمن بازدید میدانی و شنیدن مشکل از زبان کشاورزان و نقطه نظرات کارشناسان دستور واگذاری تصرفات مردم که در نقشه ی اجرایی ماده 2 ملی شناخته شده را از طریق شورای هیات 7 نفره واگذاری زمین صادر کرد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: در اواخر سال 97 تعداد 37 پرونده به میزان 122 هکتار در شورای هیات 7 نفره مطرح و منجر به واگذاری اراضی شد.

خسروی افزود: اراضی 9 روستای فوق دارای اختلاف کشاورزان و منابع طبیعی در سه پلاک ثبتی قریه گچی سو و قویجق و قره قاچ واقع شده که کل مساحت این سه قریه 21656 هکتار و از این مقدار 19178 هکتار ملی می باشد و کل میزان اختلافی این اراضی کشاورزان با منابع طبیعی حدود 2087 هکتار است.

مدیر امور اراضی سازمان اظهار امیدواری کرد در آینده ی نزدیک با طرح موضوع این اراضی در شورای هیات واگذاری شاهد رفع کلی این اختلاف باشیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.2.0.0