• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ 
  • تعداد بازدید : 285
  • کد خبر : ۸۱۹۴
برگزاری اولین جلسه ی ستاد فنی دانه های روغنی در سازمان جهاد كشاورزی استان گلستان
اولین جلسه ی ستاد فنی دانه های روغنی ۲۹ خرداد ماه با حضور مهندس علی رضا مهاجر مشاور وزیر و مجری طرح دانه های روغنی کشور، دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی استان، دکتر فرجی رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان، مهندس عباسی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان ، مدیران و کارشناسان در محل سالن قدس سازمان برگزار شد.

برگزاری اولین جلسه ی ستاد فنی دانه  های روغنی در  سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان

اولین جلسه ی ستاد فنی دانه های روغنی ۲۹ خرداد ماه با حضور مهندس علی رضا مهاجر مشاور وزیر و مجری طرح دانه های روغنی کشور، دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی استان، دکتر فرجی رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان،  مهندس عباسی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان ،  مدیران و کارشناسان در محل سالن قدس سازمان برگزار شد.

دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان در این نشست در سخنانی بر لزوم توسعه ی کشت نشایی در شهرستانهای آق قلا ، گنبد کاووس و مراوه تپه تاکید کرد.

وی افزود: امسال حدود ۵۲ روز رطوبت بالای ۸۵ درصد داشتیم و شرایط برای طغیان بیماری ها فراهم شده بود اما با مبارزه ای که بر علیه آفات به صورت جدی و با تلاش شبانه روزی  انجام شد این مشکل و نگرانی برطرف شد.

مهندس مهاجر مجری طرح دانه های روغنی کشور در این جلسه گفت: اگر مدیریت هوشمندانه  و‌پیگیری های مجدانه ی دکتر مهاجر و همت مدیران و کارشناسان در استان گلستان نبود یقین دارم که هم اکنون دستاوردهای امروز در زمینه ی کلزا به دست نمی آمد اما خداوند را شاکرم که در شرایط سخت اقتصادی دولت این موفقیت حاصل شده و این قابل تقدیر است.

مجری طرح دانه های روغنی کشور در ادامه سخنانش بر لزوم بالابردن کیفیت بذر تاکید کرد.

وی در بخشی از سخنانش با اشاره به گسترش کشت دانه های روغنی از جمله کنجد گفت: امیدواریم در آینده با توجه به کیفیت بالای روغن در کنجد بتوانیم قسمتی از نیازمان به روغن را از کنجد تامین کنیم.

در این نشست مهندس عباسی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان به  ارائه گزارش و برنامه های آتی این معاونت در خصوص دانه های روغنی پرداخت.

در ادامه دکتر فرجی رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان در خصوص آخرین یافته های تحقیقاتی سخن گفت.

در این نشست همچنین مهندس علیزاده نماینده ی مدیریتهای غرب استان و مهندس سلیمانی نماینده ی مدیریتهای شرق استان پیشنهادات اجرایی از جمله تامین به موقع بذر، تامین به موقع علف کش، ارایه تسهیلات یارانه ای برای کاشت داشت و برداشت این محصول و خرید خطی کار ریزدانه کار و همچنین بررسی امکان ممنوع کردن کشت کلزا برای مناطق با آلودگی شدید برای توسعه ی کشت این دانه ی روغنی ارزشمند ارایه کردند.

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.2.0.0