• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ 
  • تعداد بازدید : 252
  • کد خبر : ۸۲۰۷
برگزاری همایش آموزشی ترویجی آشنایی با پهپادهای كشاورزی همراه با پرواز نمایشی پهپاد
همایش آموزشی ترویجی آشنایی با پهپادهای کشاورزی با حضور مهندس عباسی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان ۳۱ تیرماه ۹۸ در محل دانشکده مائده گرگان برگزار شد.

برگزاری همایش آموزشی ترویجی آشنایی با پهپادهای کشاورزی همراه با پرواز نمایشی پهپاد

 همایش آموزشی ترویجی آشنایی با پهپادهای کشاورزی با حضور عباسی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان   ۳۱ تیرماه ۹۸ در محل دانشکده مائده گرگان برگزار شد.

در این همایش سعیدی مدیر مرکز ساماندهی پهپادهای غیر نظامی کشور و مدیران و کارشناسان پهنه و تعدادی از  کشاورزان حضور داشتند.

 مهندس عباسی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان  با اشاره مزایای به کار گیری فناوری های نوین در کشاورزی گفت: پایین بودن هزینه ی استفاده از ماشین در مقابل استفاده از نیروی کار و کیفیت مطلوب عملیات و محصولات حاصل از آن و کاهش سختی کار و افزایش تولید محصولات کشاورزی در واحد سطح از نتایج کاربرد فناوری های نوین در بخش کشاورزی است.

وی افزود: پهپادهای کشاورزی بازوان توانمند فناوری هستند که به کمک کشاورزان آمده اند.

وی افزود:  مدیریت زمان و دقت بالا و کاهش آلودگی های زیست محیطی و تضمین سلامت کشاورزان با کاهش تماس آنان با سموم شیمیایی از مزایای استفاده از پهبادهای کشاورزی در مزارع است.

در ادامه  عباسی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان  خطاب به کشاورزان استان گفت: استفاده ی کشاورزان از توصیه های فنی  کارشناسان پهنه  برای مبارزه آفات پنبه ،سویا و ذرت بسیار ضروری است.

وی در خصوص اهمیت استفاده از پهپاد ها در کشاورزی گفت: بر کسی پوشیده نیست که هر روز باید به سمت استفاده از تکنولوژی های به روز و مدرن در کشاورزی پیش برویم تا بتوانیم بهره وری را در این بخش بالا ببریم.

عباسی گفت : گاهی بر اثر حوادث  طبیعی از جمله سیل امکان ورود به مزرعه نیست و این ادوات می توانند بسیار کمک کننده باشند.

در ادامه سعیدی مدیر مرکز ساماندهی پهپاد های غیر نظامی کشور به تشریح قوانین و کاربردهای پهپادها پرداخت و گفت: ما در  ترویج استفاده از پهپادها در بخش های غیر نظامی جزو پنج کشور برتر هستیم و استان گلستان نیز در این خصوص رتبه ی اول را دارد.

وی افزود: در زمان سیل اخیر در استان گلستان با استفاده از پهپادها توانستیم ۸۰۰ عملیات داوطلبانه  از جمله جستجوی مفقودین و آنالیز بالا آمدن آب در نواحی سیل زده و نقشه برداری برای اعلام هشدار انجام دهیم.

در ادامه این همایش شریفیان مدیرعامل شرکت سیرنگ در سخنانی ضمن معرفی این شرکت گفت: شرکت سیرنگ در زمینه ی واردات ، تولید، فروش و خدمات پس از فروش پهپادهای کشاورزی فعالیت دارد.

وی با اشاره به کاربردهای پهپادها گفت : پهپادهای کشاورزی چند منظوره هستند و برای پاشش سموم مایع ، علف کش ، کود برگ، حشره کش، قارچ کش و ... بر روی مزارع و باغات استفاده می شوند.

در پایان پس از پرواز نمایشی پهپاد جلسه ی پرسش و پاسخ با حضور کارشناسان مسوولین و کشاورزان برگزار شد.

امتیاز :  ۲.۵۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

    V5.2.0.0