• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ 
  • تعداد بازدید : 1578
  • کد خبر : ۸۲۵۲
بخشنامه ارتقای خدمات رسانی به ارباب رجوع و رضایتمندی آنان تدوین شد
رئیس مرکز حراست وزارت جهادکشاورزی از تدوین بخشنامه ارتقای خدمات رسانی به ارباب رجوع و رضایتمندی آنان توسط این مرکز و دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات خبر داد.

بخشنامه ارتقای خدمات رسانی به ارباب رجوع و رضایتمندی آنان تدوین شد

رئیس مرکز حراست وزارت جهادکشاورزی از تدوین بخشنامه ارتقای خدمات رسانی به ارباب رجوع و رضایتمندی آنان توسط این مرکز و دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات خبر داد.

احمدعلی حبیب کاظمی، درگردهمایی معاونین سازمان، مدیران ستادی، مدیران کل دستگاه های وابسته، مدیران شهرستاها و رؤسای مراکز خدمات جهادکشاورزی در مشهد: وزارت جهادکشاورزی طی یک سال گذشته متعاقب تشدید تحریم ها و بروز نوسانات ارزی و به تعبیری جنگ اقتصادی، از لحاظ ثبت سفارش کالا و اختصاص ارز از نظر تامین و واردات به ویژه در انتقال سریع و دقیق کالا به واحدهای تولیدی، پرمشغله ترین دوران کاری را سپری کرده است.

نقش مدیران ارشد در انتخاب یک مدیر توانمند امری نیست که برکسی پنهان باشد، لذا با ملاحظه شاخصه های یک مدیر خوب مانند پاک دست بودن، متعادل بودن، مردم دار بودن، دلسوز بودن، سعه صدر داشتن و توانمندی و تخصص در امور مربوطه، تردیدی نیست که مدیران پس از انتصاب و طی تمام مراحل تعیین صلاحیت باید پایش شوند.

رصد و پایش عملکرد یک مدیر امری است که در فضایی با تعامل مسؤولانه، باید به صورت مکرر صورت گیرد و صیانت از مجموعه و افراد و کارکنان با انتخاب افراد صالح و قابل اعتماد از طریق بررسی سوابق کاری و سلامت و پاکدستی منتخبین به ویژه در مناصب حساس که با امور مالی و بازرگانی درگیری بیشتری دارند، دارای اهمیت است.

اگر چه انتظار می‌رود با توجه به یکی از بندهای پنج‌گانه تعیین صلاحیت مشاغل حساس که میزان ایجاد نارضایتی عمومی در بین مردم است و این امر شامل حال همه مدیران می شود، علاوه بر واحدهای نظارتی، مدیران ارشد نیز عملکرد مدیران زیرمجموعه خود را باید رصد و پایش کنند و همراه مدیران حراست باشند.

با تاکید وزیر جهادکشاورزی برای ارتقاء خدمات رسانی به ارباب رجوع و رضایتمندی آنها، بخشنامه مشترکی با امضای رئیس مرکز حراست و مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات تدوین شد که برای اجراء به استان‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات ملی جهادکشاورزی ارسال شده است.

با رصد و نظارت بر نحوه خدمات‌رسانی به ارباب رجوع که در ۵ بند تنظیم شده اشخاصی که موجب ایجاد نارضایتی شده و از مقررات تخلف می‌کنند و به نقض قوانین مبادرت می‌ورزند، شناسایی شده و به هیأت های رسیدگی تخلفات معرفی می شوند.

پس از سنجش میزان رضایت مندی مردم از خدمات دستگاه و در راستای ارتقای انگیزه و تشویق کارکنان، افرادی که در زمینه تکریم ارباب رجوع و تسهیل خواسته های قانونی اهتمام لازم به عمل آورند، مورد تشویق قرار می‌گیرند.

تعامل و همکاری بین حراست ها و مدیران به گونه ای که در عین تعامل مستقیم با مدیران حوزه خدمتی خود، رسیدگی و نظارت مسؤولانه به شکل مستمر تداوم یابد، ضروری است و مدیران جهادکشاورزی در تمام استان ها و شهرستان ها باید از ظرفیت ها و مشاوره های حراست استفاده نمایند؛ چرا که در واقع مسؤولان حراست از حقوق و آرامش آتی و در طول دوران خدمت آنها دفاع می‌کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.2.0.0